100-lecie Odzyskania Niepodległości

Ojciec święty Jan Paweł II, nasz wielki rodak, zwracał się do Polaków:

Przyszłość Polski zależy od Was i musi od Was zależeć. To jest nasza Ojczyzna – to jest nasze „być” i nasze „mieć”. I nic nie może pozbawić nas prawa, ażeby przyszłość tego naszego „być” i „mieć” nie zależała od nas. Każde pokolenie Polaków, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich dwustu lat, ale i wcześniej, przez całe tysiąclecie, stawało przed tym samym problemem, można go nazwać problemem pracy nad sobą i – trzeba powiedzieć – jeżeli nie wszyscy, to w każdym razie bardzo wielu nie uciekło od odpowiedzi na wyzwanie swoich czasów.

Jakże bliskie są dla naszego Ruchu słowa o pracy nad sobą. Nasza obecność i zaangażowanie w Domowym Kościele jest również przejawem postawy patriotycznej, troski o naszą Ojczyznę.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy zgodnie ze swoimi możliwościami oraz modlitwę za Ojczyznę.

 

Anna i Leszek Marzec

Para Diecezjalna

 

 

Znak został pozyskany z oficjalnej strony Kancelarii Prezydenta RP 8.11.2018 i jest przedmiotem praw autorskich Kancelarii Prezydenta RP.  Kancelaria Prezydenta RP nie ponosi odpowiedzialności za dalsze ponowne wykorzystanie okolicznościowego znaku graficznego Prezydenta RP ‘Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018